Anasayfa / Seyahat / Futbol’un Başkenti Barselona’da Tatil

Futbol’un Başkenti Barselona’da Tatil

Romalılar tarafından kurulan Barselona tarihi boyunca Vizigotlar, Fransızlar, Müslümanlar, Hrıstiyanlar gibi farklı topluluklar tarafından yönetilmiş. Yakın dönem tarihte ise 1992 Olimpiyat Oyunları’nın burada düzenlenmesi ile şehir tamamen global bir yer haline dönüşmüştür.

Akdeniz ikliminin tipik özelliklerine sahip olan Barselona yıl boyu ziyaret edilebilecek bir şehir. Yaz aylarındaki yoğun turist akınından kurtulmak isterseniz Nisan – Haziran ve Eylül – Kasım arasında şehri ziyaret edebilirsiniz.

Barselona’dan Ne Alınır?

Başta kadın giyimi üzerine sahip olduğu geniş seçenekler ile dikkat çeken Barselona’da dünyaca ünlü bir çok markaya ait mağazalar bulabilirsiniz. Bunlar dışında erkeklere hitap eden ürünlerin yanı sıra damak tadına hitap eden ürünleri de şehirde bulabilirsiniz. Eğer alışverişe çok fazla bütçe ayırmayı düşünmüyorsanız Barselona’da bir çok orjinal hediyelik eşya bulabilirsiniz.

Katalan kültürünü yansıtan hediyelikleri şehrin bir çok köşesinde bulmak mümkün. Bunlardan en ünlüleri Gaudi tarzı süslemeleri olan minik eşyalar, Flamenko aksesuarları ve F.C Barcelona Futbol Takımı’na ait taraftar ürünleri. Şehirden alabileceğiniz tüm bu hediyelik eşyaları görmenizde fayda var.

Sagrada Familia Barzilikası

Barselona’nın en ünlü ve önemli simge yapısıdır. Şehre birçok ölümsüz eseri ile hayat veren ünlü Katalan Mimar Antoni Gaudi’nin en büyük eseri olan bazilika Barselona’ya gittiğinizde ilk görmeniz gereken yerlerden. Eğer bazilikanın içini de gezmeyi düşünüyorsanız uzun kuyrukları gezi planınızda hesaba katmalısınız.

sagrada familia seyahat

Park Güell

Barselona’nın bir diğer ünlü gezi noktası olan Park Güell, çizgi filmlerden fırlamış gibi duran yapıları ile ünlü bir park. Barselona görselleri içinde sıkça göreceğiniz park ilk planda toplu konut olarak düşünülse de zamanla halka açık bir parka çevrilmiş durumda. Şehrin gürültüsünden uzaklaşıp dinlenebileceğiniz bu park emin olun benzerlerinden çok farklı.

park güell seyahat bas

Parc de la Ciutadella

Barselona’nın en güzel ve turistik parkı olan Parc de la Ciutadella‘nın içerisinde kayıkla dolaşılabilen bir göl, Hayvanat Bahçesi, Doğa Tarihi Müzesi, gezinti yerleri, çayırlar ve gösterişli fıskiye olan Font Monumental yer alıyor. Biraz kafa dinlemek için çok güzel bir yer.

parc de la ciutadella barselona

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

KIRMIZI BİBER SALATASI TARİFİ

Kırmızı Biber Salatası Kırmızı Biber Salatası Tarifinin Malzemeleri 4 adet közlenmiş kırmızı biber 2 yemek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir