Anasayfa / Yaşam / Pratik Bilgiler / Emzik Nasıl Temizlenir

Emzik Nasıl Temizlenir

Emzik ilk alındığında ambalajından çıkarıldıktan sonra doğal sabun ve su ile yıkanmalıdır. İyice durulanması, herhangi bir sabun artığı kalmaması gerekir.

İlk 6 ay, bebeğin bağışıklık sistemi henüz olgunlaşmakta olduğu için her gün 5 dakika süreyle kaynatılması önerilir. Kauçuk emzikler kaynatılmadan temizlenmelidir. Silikon emzik ev içerisinde yere düştüğünde sıcak sudan geçirilerek temizlenir. Eğer ev dışında yere düştüyse kaynatma imkanınız yoksa sıcak sabunlu su ile temizlenmeli, bol su ile durulanmalıdır.

emzik nasıl temizlenir

6 aydan sonra emziğin tam olarak dezenfekte edilmesi için 2 güne bir, 5 dakika kaynatılması önerilir. Kaynama süresi daha uzun olmamalıdır. Unutulmamalıdır ki kaynatma işlemi sadece silikon emzikler için uygulanacak bir dezenfekte yöntemidir. Kauçuk emzikler kaynatılmamalı, soğuk suyla dezenfekte edilmelidir.

Bazı silikon emzikler bulaşık makinesinde yıkamaya uygun olarak üretilirler. Emziği alırken makinede yıkanabilir olması sizin için önemliyse etiketindeki yıkanabilir ibaresini kontrol etmeyi unutmayın.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Tüm Detaylarıyla Hardaliye

 Trakya bölgesine ait ve yaklaşık 500 yıllık bir geçmişi bulunan bu mucizevi içecek, kaynaklarda iksir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir