Anasayfa / Yaşam / Pratik Bilgiler / Gözlük Nasıl Temizlenir

Gözlük Nasıl Temizlenir

  • Ellerimizi sabunla yıkayalım. Temiz ellerimizi tekrar sabunlayalım. Gözlüğü elimize alarak önce nazikçe camlarını sonrasında çerçevesini parmaklarımızla ovarak temizleyelim. Sabundan arındırana kadar durulayalım. Sonrasında kağıt peçete üzerinde kurumaya bırakabiliriz. Eğer sular kireçli ise gözlük üzerinde damlalar halinde kireç lekesi kalacaktır. Bunu önlemek için son suda içme suyu kullanarak durulayabiliriz.
  • İkinci yöntem de ise lcd ve led ekranları temizleme için kullanılan antistatik temizlik bezi, mikrofiber bez ya da su tutucu (hidrofil) bezlerden yardım alabiliriz. Bu bezleri ıslatmadan, hafifçe camları silerek gözlüğümüzü temizleyebiliriz.
  • Ayrıca gözlükçülerden temin edebileceğiniz gözlük temizleme spreyleri de gözlük temizlemede etkili bir yöntemdir.

gözlük nasıl temizlenir

Gözlük temizlerken dikkat edilmesi gerekenler:

  • Kağıt, kravat, gömlek gibi sert yüzeyli bezler kullanmamaya özen göstermeliyiz. Bu şekilde gözlüğümüzü çizilmelere karşı korumuş oluruz.
  • Eğer gözlük camı üzerinde fazlaca toz ya da çıkmayan lekeler birikmişse direkt bez ile silmek çizilmelere sebep olacaktır. Bu durumda gözlüğü önce yıkamanız gerekir.
  • Gözlük çerçevelerinin kullanımında oluşan deformasyonlar kişiden kişiye, materyale ve kullanıma göre değişir. Eğer fazla terleyen bir cildiniz varsa zamanla çerçevelerde oksitlenme olabilir. Bunun sonucunda cilt reaksiyon gösterebilir. Belirli aralıklarla gözlükçünüze danışmayı ve gerekiyorsa gözlüğünüzü değiştirmeyi ihmal etmeyin.

 

https://youtu.be/ZM1otefu5Dw

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Tüm Detaylarıyla Hardaliye

 Trakya bölgesine ait ve yaklaşık 500 yıllık bir geçmişi bulunan bu mucizevi içecek, kaynaklarda iksir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir