Anasayfa / Yaşam / Gündem / Eşinden Boşanmak Metin Şentürk’e 390 Bin TL’ye Patladı

Eşinden Boşanmak Metin Şentürk’e 390 Bin TL’ye Patladı

2006 yılında gizlice evlenen Metin Şentürk ve Fulya Kalkavan boşandı. Dava gizli görüldü ve dava sonucunda Metin Şentürk’ün eşine nafaka ve tazminat ödemesine karar verildi. Metin Şentürk ve eşinin davası 2 yıldır sürüyordu. Fulya Kalkavan’ın ailesi bu evliliğe karşı çıkmış ve Metin Şentürk ile gizlice evlenmişlerdi. Evliliklerinde, Fulya Kalkavan tiroit kanserine yakalandı ve şiddetli geçimsizlikleri olduğunu belirtti. Fulya Kalkavan eşine boşanma davası açtı ve dilekçede eşinin alkolik olduğunu ve aşırı agresif olduğunu belirtti.

Metin Şentürk
Metin Şentürk

Boşanma davası devam ederken, Fulya Kalkavan mahkemeden koruma talep etti. Koruma için dilekçesinde, 2012 yılında ameliyat olduğunu ve tiroitlerinin alındığını belirtti. Kanser hücrelerinin bedeninin farklı yerlerine yayıldığını ekledi. O sıralarda Metin Şentürk’ün ise kendisine ve ailesine devamlı hakaretlerde bulunduğunu belirtti. O dönemlerde kanserle mücadele ettiğini ve Metin Şentürk’ün ise telefonda, yukarıda sevgilisinin olduğunu, boşanırken kendisinden bir şey isteyemeyeceğini söylediğini sözlerine ekledi. Mahkeme ise çiftin boşanmasına ve Fulya Kalkavan’a nafaka ve tazminat ödemesine karar verdi.

Metin Şentürk ve eşi
Metin Şentürk ve eşi

Metin Şentürk ’Bağımlı Değilim’ Dedi

Mahkeme Kalkavan’ı haklı buldu. Metin Şentürk’ün tehditleri yüzünden Fulya Kalkavan’ın psikolojisi bozulduğu için Metin Şentürk’e 6 ay uzaklaştırma kararını verdi. Fulya Kalkavan’ın açtığı boşanma davası için Metin Şentürk yanıt verdi. Agresif biri olmadığını belirtti ve alkol bağımlısı olmadığını sözlerine ekledi. Alkol bağımlısı olmadığını ispat edebileceğini söyledi. Yargıtay, Metin Şentürk’ün Fulya Kalkavan’a 150 bin TL tazminat vermesini onadı. Aylık 5 bin TL tedbir nafakası da Fulya Kalkavan’a ödeyecek.

Metin Şentürk Kararı Temyiz Ettirdi

Mahkeme, Metin Şentürk’ün 50 bin TL manevi tazminat, 100 bin TL maddi tazminat ödemesini kabul etti. Metin Şentürk kararı temyiz ettirdi. Yoksulluk nafakasının ödenmesini ise mahkeme gerekli görmedi. Mahkeme, Fulya Kalkavan’ın boşanma sebebiyle yoksulluğa düşmediği görüşünü belirtti.

Şentürk
Şentürk

Metin Şentürk Toplamda 390 Bin TL Ödeyecek

Metin Şentürk, boşandığı eski eşine toplamda 390 TL ödeyecek. 240bin TL tedbir nafakası ve 150 bin TL ise tazminat faizi olarak eski Fulya Kalkavan’a ödeyecek.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Fener Taraftarından Şükran Ovalıya Küfür!

Caner Erkin Fenerbahçeden Beşiktaşa transfer olduktan sonra Fenerbahçeyle ilgili fotoğraflarını silmiş sonrasında , fotoğrafları niçin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir