Anasayfa / Seyahat / Muğla’nın İncisi Fethiye

Muğla’nın İncisi Fethiye

Şehrin gürültü patırtısından, stresinden biraz uzaklaşıp, deniz kenarında şahane bir inziva isteyenler için ise çok sayıda alternatif var bu coğrafyada. Dileyene Kabak Koyu, dileyene Kelebekler Vadisi, isteyene Ölüdeniz, Belcekız veya Faralya. Hangisine giderseniz gidin huzurlu bir tatil vadediyor Fethiye.

Fethiye denince akla ilk gelen yer Ölüdeniz, ilçenin en gözde merkezi. Lagün ve Belcekız plajıyla dillere destan bir güzelliği var. Tertemiz, kristal berraklığında deniz, geniş kumsal, yemyeşil dağlar ve huzur. Daha ne olsun.

Kelebekler Vadisi

Buradaki mavinin rengi benzersiz bana göre! Şahane bir doğa harikası burası. Vadinin içinde olmaktan çok Likya Yolu’na giden Ovacık sapağı tarafından izlenmesi gereken güzellikler arasında, fotoğraf çekmeyi sevenler için mavinin ve yeşilin hemen her tonunu bulacağınız dünyaca ünlü Fethiyede, Kelebekler Vadisine uyğamadan ayrılmayın.

fethiye kelebekler vadisi

Saklıkent 

İlçenin sembollerinden biri olan Saklıkent Kanyonu her yıl on binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Yaklaşık on sekiz kilometrelik uzunluğuyla Eşen Çayı bölüyor. Doğa harikasında yürüyüş ve doğa turları yapabileceğiniz gibi, kanyonun sonunda yer alan restoranlarda da mola verip soğuk bir şeyler içebilirsiniz.

saklıkent kanyonu

Plajlar

İlçenin muhteşem doğa güzellikleri var, dünyaca ünlü plajlardan biri olan Ölüdeniz Plajı eşsiz ve dingin güzelleri ile siz değerli konuklarını bekliyor. Tatil beldesinde plaj denince akla ilk gelen yer şüphesiz ki Çalış Plajı. Plaj bembeyaz kumları, masmavi ve berrak bir denizi görenlerin gönlünde taht kuruyor.

fethiye koru

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

KIRMIZI BİBER SALATASI TARİFİ

Kırmızı Biber Salatası Kırmızı Biber Salatası Tarifinin Malzemeleri 4 adet közlenmiş kırmızı biber 2 yemek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir