Anasayfa / Güzellik / Cilt Bakımı / Pirinç Unu Maskesi ile Cildinizi Beyazlatın

Pirinç Unu Maskesi ile Cildinizi Beyazlatın

Özellikle cilt beyazlatma amaçlı olarak kullanılan pirinç unu maskesi, güneş lekeleri üzerinde de oldukça etkilidir. Güneş lekelerini tedavi etmenin yanı sıra güneşin zararlı etkilerinden cildi korumaya da fayda sağlayan pirinç unu maskesi, aynı zamanda güneş yanıkları üzerinde de oldukça etkilidir.

Ciltte oluşan sivilcelere ve sivilce lekelerine de oldukça çok etki eden bu maske, diğer yandan cildin ölü hücrelerden arındırılmasına yardımcı olmakta ve gözenekleri temizleyerek cildin fazla yağdan arınmasını sağlamaktadır. Sivilcelerin oluşturduğu kızarıklıkları da gideren pirinç unu maskesi, herhangi bir cilt sorunu için kullanılıyorsa her gün yapılmalıdır. Ancak cildin pürüzsüz kalması için yapılan durumlarda haftada 2 gün kullanılması idealdir.

pirinç unu maskesi

Maske için gerekli malzemeler :

Pirinç unu maskesinin hazırlanması için gerekli olan malzemeler; 2 çorba kaşığı pirinç unu, 1 çorba kaşığı süt tozu, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve bir miktar su ile sınırlıdır.

Bir kâse içerisinde karıştırılan pirinç unu ve süt tozunun içerisine zeytinyağı eklenerek karıştırılır. Bu karşımın içerisine maske cilde sürülecek kıvama gelene kadar su eklenir ve karıştırılmaya devam edilir. Hazırlanan bu maske ilk önce lekelerin üzerine, daha sonra ise yüze, boyna ve dekolte bölgesine sürülerek 15-20 dakika kuruması için beklenir. Bol ılık su ile durulanan bu maske, haftada 2-3 kez tekrar edildiği takdirde tüm cilt lekelerinden kurtulmaya yardımcı olmaktadır.

https://youtu.be/lCLko_fgkMs

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir