Anasayfa / Güzellik / Estetik / Kim 10 Yaş Daha Genç Gözükmek İstemez?

Kim 10 Yaş Daha Genç Gözükmek İstemez?

Kuşkusuz dünyadaki her insan daha genç ve daha sağlıklı kalabilmek için çaba gösterir. Özellikle yaş arttıkça vücutta yaşanan deformasyon, insanı mutsuz ederken bunları engellemeye yönelik birçok şey denenmektedir.

Dünya genelinde yaygınlaşan estetik cerrahisi ise kişinin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışsa da buna başvurmak istemeyen ya da doğal yollarla genç kalmaya çalışan insanlar olabilir.

Genellikle yaşlılık sıkıntıları ve korkusu 30-40 yaşları arasında başlamaktadır. Bu dönemlerde kişi vücudunda oluşan deformasyonları daha dikkatli incelemeye başlar ve önlem alma yollarına başvurur. Bu yaşta kendinize yapacağınız yatırımın karşılığını ise daha sonraki dönemlerde alacaksınızdır.

yüz kirisikliklari

Ancak sadece güzellik ve daha genç görünmenin yanı sıra kendinizi hem fiziksel hem de ruhsal olarak genç hissetmek de çok önemlidir. Çünkü ileri yaşlarda aslında en çok ihtiyaç duyacağınız şey, sağlıklı ve dinç bir bedene sahip olmaktır.

Herkes 10 yaş daha genç gözükmek ister ancak bunun için kendinize ne yapıyorsunuz?

ÖNCE YAŞAMINIZA DİKKAT ETMELİSİNİZ

Bunun için ilk öncelik beslenmedir. Düzenli ve sağlıklı beslenmek genç gözükmede büyük önem taşır. Özellikle su, sebze ve meyveyi hayatınızda eksik etmemelisiniz. Sigara, alkol gibi ürünlerden uzak durmanız şart. Cildinizi aşırı güneş ışığından korumalı ve nemlendirmelisiniz. Spor yaparak, hem sağlığınızı hem de vücudunuzu dinç tutabilirsiniz. Tabii ki en önemli şeylerden biri de stresten uzak olmalısınız. Yaşamınızda bu tür şeylere dikkat ettikten sonra estetik cerrahiyi başvurmak daha akılcıdır. Aksi takdirde direkt estetik ile kendinizi güzelleştirmeye ve gençleştirmeye çalışmak makyaj gibi olacaktır.

YAŞI BELLİ EDEN BÖLGELER

Yüz hatlarında kişiyi yaşlı gösteren beli bölgeler vardır. Gıdık ve boyun , yüzdeki ince çizgiler yaşı en çok belirginleştiren bölgelerdir. Yine alın çizgileri, dudak üstü, derinleşen kaz ayakları sizi daha yaşlı gösteren alanlardır. Estetik cerrahisinde bunları ortadan kaldırmak için çeşitli teknikler vardır. Çoğu için ameliyatsız yöntemler de uygulanabiliyor. Zaten her zaman öncelik bu olmalıdır. Çünkü cerrahi işlemlerde iyileşme süreci için daha fazla zamana ihtiyaç vardır. Dünya genelinde en çok kullanılan yöntemler ise botoks ve yağ enjeksiyonları gibi teknikler olmuştur.

estetistik cerrahisi

SAÇLAR KORKULU RÜYA

Herkesin korkulu rüyalarından biri de saç dökülmeleri olmuştur. Herkes canlı ve gür saç isterken zamanlan yıpranan ve seyrekleşen saçlar yaş belirtilerindendir. Bunun için gelişen teknik ile organik saç ekimi enjeksiyonu yapılmaktadır. Bu teknik ile hem saç dökülmesini engellenmekte hem de canlanmaya başlamaktadır.

sac dokulmesi

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir