Anasayfa / Sağlıklı Yaşam / Sağlık / Narsist İnsanlar ile Geçinmenin Yolları

Narsist İnsanlar ile Geçinmenin Yolları

Benmerkezci olan narsist kişilik bozukluğunu yaşayan kişiler toplum arasında yüksek özgüvenli olarak tanımlanır. Özgüvenin yüksekliği ile pek alakalı olmayan bu kişilik bozukluğu kendini mükemmel sanıp başlarında hep kusur arama ile anlaşılabilir. Günümüzde narsist kişilik bozukluğunun artmasını sosyal medya kanallarındaki beğeni ve benzeri vurgular ile arttığını savunan uzmanlar etrafız da bu kişilik bozukluğunu yaşayan birisi olduğunu gördüğümüzde anlamak için sormanın yeterli olduğunu açıklıyorlar.

narsist insan

Narsist olan kiler bu durumu kabul edebilen bir durumda olduklarından bunu size açıkça belirteceklerdir. Özellikle iş görüşmeleri ya da iş hayatında oldukça etkili olan bu kişilik bozukluğu genç yaşlarda mutluluk yaşatırken ilerleyen yaşlar sonucunda hüsrana dönerek mutsuzluk yaratabiliyor. Sadece kendileri değil çevresindeki insanları da mutsuz görmek isteyen bu kişiler ile baş etmenin birkaç yolu vardır.

Baş Etmenin Yolları

Baş etmenin en etkili ve kesin yolu uzak durmaktır. Empati kurma yetisinden uzak olan bu insanların bu hastalıktan kurtulmaları maalesef çok zordur. Bu sebep ile uzak durmak en kalıcı yöntemdir.

narsist insanlarla anlaşma yöntemleri

Eğer uzak duramayacağınız birisi ise sessiz kalmak ya da kabullenmek en kesin çözümdür. Onlarla tartışmaya girmek son derece zararlıdır. Onların görüş ya da düşüncesini değiştiremeyeceğinizi kabullenmeniz gerekir. Tartışmanı sonucunda ise narsist olan kişiler görüp görebileceğiniz en kindar insana dönüşürler.

Narsist olan kişilerde kesinlikle aptal değillerdir. Onlar sadece diğer insanların düşüncelerine daha az saygı gösterip diğer insanların kusurlarını daha çok arayan karakterlerdir. Bunun bir hastalık olduğunu unutmayarak olanlara karşı öfke kontrolünüzü kaybetmemeye özen gösterin.

sağlık sorunları

Narsist kişiliğe sahip olan kişiler suçluluk hissetmezler onlar sadece görünüşe önem verirler. Eğer itibarlarına zara verecek bir durum var ise bu konu hakkında iki kere düşünürler diğer tüm konular onlar için ikinci plan olup geri dönüp bakılacak işler değildir. Terfi etmek bir işe alınmak onları mutlu eder. Ve bu mutluluk ve itibar için de ellerinden geleni yaparlar.

Narsist biri ile baş edebilirim çünkü ben ondan daha zekiyim diyorsanız bir daha düşünmenizde yarar var. Çünkü bu durumda sizde narsist olabilirsiniz.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Tahsilliler daha az kilo Alıyor

Yüksek eğitimli insanların daha az kilo aldığı ispatlandı. Hollanda’da yapılan bir araştırmaya göre, obezite sorunu düşük eğitimlilerde …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir